Платіжна система.

Процес оплати комунальних послуг.

Варіанти оплати комунальних послуг:

Оплата комунальних послуг в банківських пунктах прийому платежів та Поштамту.

В банківських та поштових пунктах прийому комунальних платежів розроблене нами програмне забезпечення дозволяє автоматизувати оплату комунальних послуг.

Для того щоб сплатити комунальні послуги, жителю міста (абоненту постачальників послуг) достатньо прийти до такого пункту та вказати касиру адресу проживання. Касиром вноситься інформація про сплачені суми до комп’ютеру, а клієнту видається квитанція про оплату.

За бажанням, абонент має змогу отримати інформацію або довідку про суми виставлені до сплати постачальниками послуг. Для цього йому необхідно вказати свій комунальний код касиру.

Далі інформація про прийняті платежі від усіх банків до 10–ї ранку надходить до обчислювального центру cистеми. За лічені хвилини підраховується кількість грошових коштів прийнятих за газ, воду, тепло, електроенергію тощо по кожній службі окремо. Автоматично оброблені дані про суми, прийняті по кожному постачальнику послуг, відправляються до відповідних банків. Згідно з цією інформацією банк зобов'язаний протягом одного банківського дня перерахувати гроші на рахунки постачальників послуг.

Паралельно інформація передається на адреси комунальних служб, де виконується облік оплачених сум на особові рахунки абонентів. Тож впродовж дня постачальник послуг вже знає скільки коштів йому повинен перерахувати кожен банк та має змогу контролювати своєчасність надходження коштів на свої рахунки від кожного банку і планувати подальші дії.

Протягом місяця постачальники послуг ведуть облік оплачених сум на особових рахунках абонентів, враховують надані пільги та субсидії, вносять зміни щодо зареєстрованих та нараховують суми до сплати за спожиті послуги станом на перше число місяця, слідуючого за звітним. Інформація від різних служб поєднується нами у єдину міську базу даних і передається банкам та поштамту до 10 числа поточного місяця.

Оплата комунальних платежів суб’єктами господарювання.

З червня 2006 року суб’єкти господарювання також мають змогу сплачувати у таких пунктах прийому платежів за послуги КЖП, воду, газ, тепло, вивіз побутових відходів, а також за оренду приміщень та компенсацію за землю. Для цього достатньо назвати свій код касиру і сплатити суми виставлені до сплати кожною службою.

Також підприємці нашого міста мають змогу отримувати у пунктах прийому платежів довідки про суми нараховані до сплати кожним постачальником послуг в т.ч. і за звітний місяць. Підприємцю достатньо пред’явити своє свідоцтво про державну реєстрацію. Завдяки цьому відпала необхідність одержувати цю інформацію у кожній інстанції окремо.